Baneservice Skandinavia er et veldrevet selskap som har levert gode resultater over mange år. Selskapet er nå inne i en ny fase og Baneservice har konkludert med at vi ikke lenger er den rette eieren for selskapet.
Torsdag lanserte Entreprenørforeningen - Bygg og Anlegg (EBA) i samarbeid med Grønn Byggallianse en stor satsing rundt klimaforpliktelser og strakstiltak for entreprenørene for å kutte klimagassutslipp i byggenæringen. Baneservice har signert.
I dag signerte Baneservice en ny kontrakt med Bane NOR for et neste steg i moderniseringen av Vestfoldbanen.
Arbeidene inngår i utbyggingsprosjektet Nygårdstangen - Bergen - Fløen, som Baneservice vant.
Kjersti Kanne er ansatt som ny administrerende direktør i Baneservice AS fra 1. januar
Administrerende direktør i Baneservice AS Ingvild Storås slutter i selskapet etter ni år som øverste leder.
Baneservice AS skal bygge spor og kontaktledningsanlegg på strekningen Drammen stasjon – Sundhagen. Kontrakten er en del av InterCity prosjektet Nytt dobbeltspor Drammen-Kobbervikdalen.
Baneservice og Bane NOR signerte i april kontrakten for Fornyelse Skøyen og Robustiserende tiltak Lysaker.
6. januar fikk Baneservice ISO 14001-sertifisering. Med denne sertifiseringen, i tillegg til ISO 9001, viser Baneservice at er vi vårt samfunnsansvar bevisst, og vil jobbe videre mot en bærekraftig fremtid.
Baneservice og Anlegg Øst er tildelt totalentreprisen på Skarnes stasjon på Kongsvingerbanen. Baneservice har ansvaret for de jernbaneteknikse arbeidene inkludert prosjektering.
Baneservice vant kontrakten for utvidelse av lastegate 5 på Alnabru (ALB-05). Kontrakten omfatter alle jernbanetekniske fag inkludert grunnarbeider, og har en verdi på om lag 175 MNOK.
Baneservice AS signerte mandag 7. september kontrakt med Bane NOR om endring av eksisterende signalanlegg for Nytt dobbeltspor Drammen-Kobbervikdalen.